Hoe ziet u de toekomst van de kerk?

Het aantal bezoekers aan de kerk loopt terug. Steeds vaker krijgen kerkgebouwen daarom een andere functie. Ook in Maasgouw willen we in beeld krijgen wat de situatie is van “onze” 10 kerken. En voorbereid zijn op de toekomst.

Daarom maken we een kerkenvisie. Hierin beschrijven we onder andere welke functie het kerkgebouw kan vervullen als de religieuze functie verdwijnt. Hiervoor horen we graag wat u als inwoner denkt!

Wethouder Snijckers: ‘kerken zijn karakteristieke gebouwen. Ze zijn bepalend voor het dorpsbeeld. Hoe kan ervoor worden gezorgd dat deze waardevolle gebouwen niet verdwijnen? En welke bredere of nieuwe invulling kan een kerkgebouw krijgen? Hierover zijn we in gesprek met de parochies. We zijn ook benieuwd hoe u hierover denkt en welke ideeën u heeft’.

Wilt u hierover uw mening geven? Heel graag! Dat kan door een kort onderzoek in te vullen. Ga naar:

https://exploratio.nl/intake/aa/kerkenvisie