Limburg helpt Oekraïne

Vanaf 1 februari 2023 slaan een aantal stichtingen, kerken, scholen en vrijwilligers de handen ineen om de zwaar getroffen burgerbevolking in Oekraïne te helpen met noodzakelijke goederen. Door samen te werken worden de kosten van transport drastisch gereduceerd, en kan de frequentie van transporten worden opgevoerd.


De actie ‘Limburg helpt Oekraïne’ is een samenwerking tussen de stichtingen Bergse Kracht uit Berg en Terblijt; Stichting Sociaal/ Medische Hulpverlening aan Oost- Europa uit Bunde; Hulp door Genade in Valkenburg; Platform Wereldburgerschap uit Valkenburg en de Vierkante Cirkel uit Bunde. Verder nemen deel de Oekraïense werkgroep uit Kerkrade en een aantal Oekraïense en andere vrijwilligers. Zowel het Bisdom Roermond als protestante kerken nemen deel, alsmede een aantal scholen.

Uw bijdrage wordt gevraagd. We zijn op zoek naar goederen en geld. Ook al kunnen we door de samenwerking en
de vele vrijwilligers de transport-kosten laag houden, de diesel moet betaald worden! Overmakingen kunnen naar: Stichting Sociaal Medische Hulpverlening aan Oost Europa Meerssen (ANBI) NL58 RBRB 0943 2307 72 o.v.v. Limburg helpt Oekraïne

Verder kunnen de volgende goederen worden ingeleverd:
Slapen: slaapzakken, fleece dekens, stretchers en dunne afwasbare matrassen;
Verzorging: luiers, maandverband, tampons, verbandmateriaal, EHBO-materiaal, incontinentie-materiaal,
drogisterijartikelen (shampoo, tandpasta, zeep);
Medicijnen: paracetamol, ibuprofen, verkoudheid medicatie;
Voedsel: babyvoeding, potjes voeding, houdbaar kant en klaar voedsel (blik, pakken of gedroogd), snacks zoals wafels, peperkoek, energierepen, drinkwater en melk in pakken;
Kleding: gewassen en intacte warme winterkleding voor volwassenen, baby en kind (jassen, truien, broeken, mutsen, sjaals en wanten), nieuwe sokken en (thermo) ondergoed. AUB geen zakken oude kleding inleveren!
Algemene goederen: (hoofd)lampen incl. batterijen, oplaadstations, powerbanks, batterijen, kaarsen, warmwaterzakken, plastic en soepkommen, bestek, waterfiltersystemen, thermoskannen, generatoren, kachels.


In het dekenaat Thorn willen we graag aansluiten bij deze actie ‘Limburg helpt Oekraïne’. Hiervoor kunt u de gevraagde goederen inleveren in de parochiekerk van Baexem gelegen aan het Monseigneur Kierkelsplein 19 te Baexem.

Inleveren kan op donderdag 23 februari van 10 tot 11 uur.